SV FRIESLANDTOPPER RIEKELE KOBES WINT PITTIGE 9e OERPOLDERLOOP IN IT HEIDENSKIP
Hardlopen is een nog steeds een groeiende sport, er komen
steeds meer loopgroepen en ook meer hardloopevenementen.
Ook gaan lopers voor zichzelf een bepaalde route lopen of
doen mee aan een testlopen in groepsverband voor bv een marathon of andere
loop.
Komend weekend gaan ook de Start To Runs van start, dat
zijn trainingen voor beginners en ook hiervoor is keuze genoeg.
Afgelopen weekend waren er in verband met de voorjaarsvakantie
maar twee lopen in het noorden, zaterdag in Groningen en zondag
De 9e Oerpolderloop in It Heidenskip
georganiseerd door de SV Friesland uit St.-Jabik en activiteitencommissie van
Dorpshuis Het Swaeigat.
Antje en Folkert Jellesma van de sportspeciaalzaak
BijFolkert uit Sneek en voorheen inwoners van It Heidenskip hadden deze loop 9
jaar gelden opgezet
En trok toen ruim 400 deelnemers. Hardlopen in de
Oerpolder is een uitdaging, het is een schitterend natuurgebied waar men
doorloopt maar bij harde wind
En regen en kou is het afzien in dit open veld en voor de
organisatie is het dus altijd afwachten hoeveel lopers er aan de start zullen
verschijnen.
Inschrijven kon vanaf half één tot de start om twee uur
in It Swaeigat, geen vooraanmelding en handmatige tijdregistratie maken het
mogelijk het inschrijfgeld laag te houden
Veel lopers staan bijna iedere week ergens wel aan de
start en hebben een kast vol medailles en of shirts in de kast daarom heeft de
SV Friesland al vele jaren gekozen
om de deelnemers tegen organisatiekosten deel te laten
nemen en hun zelf de gelegenheid te geven om een medaille aan te schaffen of
niet.
Dank zij de sponsoring van BijFolkert konden ze bij de
Oerpolderloop prijzen in natura uitreiken aan de snelste lopers van de 7 en de
14 km.
Al de deelnemers kregen een waardebon waarmee ze 15%
korting krijgen in de winkel van Antje en Folkert in Sneek, ook bloemen voor de
overall winnaars en het boek
De Oerpolder van Hylke Speerstra. Om half 4 konden Bonnie
en Mariëlle Valk de prijzen uitreiken.
230 deelnemers stonden zondagmiddag aan de start, de 7 km
gingen oostwaarts en de 14 km westwaarts en prachtig gezicht zo’n start, de 7
km lopers 97 mannen en vrouwen liepen 3.5 km
Naar de boerderij van Betty en Klaas Bakker die helemaal
op het eind van de kromme weg staat en hier keren om dezelfde weg terug te
lopen naar de finish.
Klaas had bedacht om de lopers door hun koeienstal te laten lopen en na de verzorging
in de vorm van een beker lauw water over het hiem terug te laten lopen,
prachtig waren de lofuitingen na de finish.
De 14 km kregen eerst een pittige 4 km pal in de wind,
gelukkig rende het niet en veel liepen nog in een groepje, daarna de 3 km langs
de grote weg waarna de route door de polder volgde. Schitterend gebied
Met veel ganzen, zwanen, eenden, riethennen etc. jammer
dat het somber weer was maar het was genieten met onderweg twee
verzorgingsposten verzorgd door de vrijwilligers van It Heidenskip.
De start en finish was in het dorp, omdat de weg
afgesloten voor het doorgaande verkeer had men weinig last van passerende
auto’s. Hier stond de boog verzorgingswagen en tenten, klokken om de tijd af te
lezen en
Gezellige muziek verzorgd door Christiaan Valk uit
St.-Anna. In het dorpshuis heerlijke zelfgemaakte snert door vrijwilligers de
opbrengst was voor het dorpshuis.
Bij de prijsuitreiking werden bloemen aangeboden aan Antje Jellesma als dank voor de sponsoring en
Ida Hylkema voor haar inzet om de vrijwilligers te regelen voor de verzorging,
verkeerregelen en catering.
Uitslagen: 14.2 km: 1e Riekele Kobes leeuwarden 47.29 2e Willem de Boer Exmorra 52.10 3e
PieterJan Kooi Loppersum 55.19 4e Jeroen v.Wijk Leiden 56.07 5e
Fjodor v.d.Sluijs Gasselte 56.12
Vrouwen: Nynke Steigenga Exmorra 1.02.42 2e Willy Risselada Zwaag 1.03.02
3e Liesbeth Hiddema Jirnsum 1.07.45 4e Marlies de
Jong Kapelle 1.08.31 5e Simone v.Dijk Makkum 1.10.01
7.3 km: 1e Bram Kielman Grou 26.52 2e Gerwin in t’Veld Groningen
27.53 3e Richard Aalders Nietap 27.58 4e Lieuwe Palstra Bolsward
28.05 5e Herman Regnerus
Groningen 28.09
Vrouwen: 1e Charissa Zijlstra Lekkum 32.57
2e Anita v.d.Wal Harlingen 33.06 3e Linda Bennertts-van Hurck
Makkum 33.53 4e Saskia Smits Jutrijp 34.49 5e
Saakje Regnerus Broeksterwoude 37.13